Jar s Utipro® Plus 

Sláva, jar je konečne tu! Pomaly sa prebúdza príroda, mrazy vystriedali teplotné rekordy a my všetci  sme akosi veselší. Z garáže vyťahujeme bicykle alebo kvetináče na muškáty a hlavne sa tešíme, že konečne vyrazíme von!

Ale pozor, veľké výkyvy teplôt môžu priniesť nečakané oslabenie  imunity a následnú infekciu močových ciest. Namiesto príjemného opojenia z jarného vánku sa dostaví náhle známe nutkanie bežať na toaletu a močenie spojené s pálením a rezaním s rýchle sa zhoršujúcou bolesťou…  Poznávate sa? Ak ano, skúste prevenciu:

UTIPRO PLUS® môžete začať  užívať pri prvých príznakoch infekcie, ale je veľmi praktické užívať ho ako prevenciu, teda 1 kapslu denne po dobu 15 dní.

Podľa  štatistík je jedna z troch žien do 24 rokov liečená kôli infekcii močových ciest a viac než jedna polovina žien prekoná aspoň jednu epizódu v priebehu svojho života. Ojedinelé infekcie sú síce veľmi nepríjemné a bolestivé, ale vačšina prebehne bez komplikácií s krátkou dobou liečenia. Opakované infekcie už potom vedú k častej pracovnej neschopnosti, zvýšenému užívániu antibiotík a v dôsledku toho aj k nútenej zmene živtného štýlu. Mnohé z nás po opakovaných infekciách rezignujú a radšej sa začnú vyhýbať aktivitám, ktoré zdanlivo podnecujú tieto problémy a rezignujeme s konštatovaním, že sme proste na infekcie  „náchylné„, ale máloktorá z nás vie, že tou pravou príčinou infekcie (až v 80%) sú mnohonásobne premnožené baktérie v črevách (hlavně E. Coli). Táto baktéria je jedným z najdôležitejších zástupcov črevnej mikroflóry a jej prítomnosť je nevyhnutná pre správny priebeh tráviacich procesov v čreve. Ak sa ale v čreve premnoží a dostane do našeho močového ústrojenstva, spôsobuje nemalé problémy.

Čo teda s tým?  Riešením je zdravotnický prostriedok na prírodnej báze UTIPRO PLUS®, novinka s unikátním, dvojitým mechanizmom účinku, ktorá pôsobí ako v čreve, tak v močovom mechúre. V čreve účinkuje xyloglukán a želatina, ktoré po užití prechádzajú kyslým prostredím žalůdka v nezmenenej podobe a vytvára na epiteliálnych bunkách črevnej sliznice biofilm. Pôsobí mechanicky a brání priľnutiu, rozmnoženiu a migrácii (presunu) uropatogénnych kmeňov bakterie E. Coli do močového traktu. Xyloglukán má podobné zloženie ako prirodzený črevný hlien a preto sa i rovnako správa. Taktiež nezabraňuje ani prechodu živín, vody alebo liekov črevom, ani ich vstrebávaniu. Zároveň obnovuje prirodzenú funkciu črevného epitelu (povrchu).

Druhý účinok UTIPRO PLUS® je v močovom mechúre a je založený na vlastnostiach kvetov ibišteku a propolisu. Obe prírodné látky sú bohaté na organické kyseliny, ktoré znižujú hodnotu pH v moči a tým vytvárajú pre baktérie nevhodné prostredie.

UTIPRO PLUS® neobsahuje ani D-manózu ani brusnice, funguje na prírodnej báze a jeho účinok je potvrdený klinickými štúdiami. U nekomplikovaného (bez horúčiek, výrazného zápachu moču, alebo bez prítomnosti krve v moči) akútneho problému je klinickými štúdiami doporučené užívať 2 kapsule denne po dobu 5 dní. UTIPRO PLUS® má potvrdené výsledky z klinických štúdií i v prípade opakujúceho sa ochorenia, kde sa ako prevencia odporúča užívať 1 kapsula denne po dobu 15 dní. Užívanie je možné opakovať.

Jednoducho zaraďte UTIPRO PLUS® do vašej  lekárničky, ako prvú pomoc pri prvých nepríjemných príznakoch infekcie močového systému, abyste ho mali kedykoľvek po ruke. UTIPRO PLUS® je novinkou na trhu, ktorú sa oplatí vyzkúšať! Objednajte si ho v ktorejkoľvek lekárni!